
- This event has passed.
Szellemi Kulturális Örökségek Magyarországon – Fotókiállítás Simontornyán
2024, February 19 - 2024, March 7

Az UNESCO 2003-ban fogadta el a szellemi kulturális örökség megőrzéséről szóló nemzetközi egyezményt, amelyhez Magyarország 2006-ban csatlakozott.
A nemzetközi egyezmény célkitűzése a szellemi kulturális örökség megőrzése, az érintett közösségek szellemi örökségének tiszteletben tartása, az örökség jelentőségének tudatosítása helyi, nemzeti és nemzetközi szinten. Ezt minden ország többek között a területén található szellemi kulturális örökség elemek azonosításával és nyilvántartásával éri el.
A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Szellemi Kulturális Örökség Igazgatósága (SZKÖI) megalakulása óta a megőrzésre irányuló szakmai segítségnyújtás mellett figyelemmel kíséri, illetve dokumentálja az örökségközösségek fontos eseményeit, programjait.
A kiállításon látható, Farkas-Mohi Balázs által készített művészi fotográfiák bepillantást engednek közösségeink életébe, a szellemi kulturális örökség nemzeti jegyzékén szereplő színes hagyományok világába: a mohácsi busójárástól kezdve a solymászaton át a magyar cirkuszhagyományig. A látogatók nemcsak az élő kézműves, gasztronómiai és előadóművészeti szokásokat ismerhetik meg, hanem az adott régióban működő, hagyományukat ápoló örökségközösségeket is.
A kiállítást a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Szellemi Kulturális Örökség Igazgatósága állította össze, „Örökség – Tudás – Közösség” című térségi kulturális program keretében, amely a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Művelődési Intézettel való együttműködésben valósult meg.
A kiállítást megnyitja:
dr. Csonka-Takács Eszter, igazgató
Szabadtéri Néprajzi Múzeum
Szellemi Kulturális Örökség Igazgatósága
A fotókat készítette: Farkas-Mohi Balázs
A Szabadtéri Néprajzi Múzeum eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy a Múzeum a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását az kommunikácio@skanzen.hu címen bármikor visszavonhatja.
https://www.facebook.com/events/310282915359246/