- This event has passed.
Eufória? – Beavató tárlatvezetés – Kapitány, Kodolányi, Ravasz
2020, January 21 @ 17:00 - 18:00 UTC
EUFÓRIA? – Beavató tárlatvezetés – Kapitány Éva, Kodolányi Sebestény, Ravasz András
https://capacenter.hu/esemenyek/euforia-beavato-tarlatvezetes-kapitany-kodolanyi-ravasz/
2020. január 21-én, kedden, 18 órától az EUFÓRIA? kiállításhoz kapcsolódva beavató tárlatvezetés lesz három, a kiállításban szereplő alkotóval, Kapitány Évával, Kodolányi Sebestyénnel és Ravasz Andrással. A vezetés során a fotósokat Mucsi Emese, az EUFÓRIA? kiállítás kurátora kérdezi a kiállított munkájukról, a rendszerváltás időszakáról, az elmesélhető tapasztalatokról.
Időpont: 2020. január 21., kedd, 18 óra
Helyszín: Capa Központ
Az eseményen való részvétel ingyenes.
Kérjük, vegyék figyelembe, hogy a Capa Központ 19 órakor zár – amennyiben az EUFÓRIA? kiállítást egyénileg szeretnék megtekinteni, azt az esemény előtt tudják megtenni.
***
EUFÓRIA? Rendszerváltás-történetek Magyarországról
https://capacenter.hu/kiallitasok/euforia/
„Az EUFÓRIA? kiállításon olyan emblematikus képek, fotósorozatok, dokumentumok, videómunkák szerepelnek, amelyek egyenként is alkalmasak arra, hogy mint esettanulmányok megjelenítsék, mi történt a rendszerváltás idején – magukba sűrítik azokat a képzeteket, amelyek ehhez a turbulens, várakozásokkal teli időszakhoz társulnak. Legyen szó a ’89-es nagy eseményekről vagy négy fal közt zajló magánügyekről – a bemutatott alkotásokat, projekteket, műegyütteseket egy-egy személyes történet kíséri, amelyeket a rendszerváltás időszakában már aktív gondolkodók, képalkotók meséltek el saját perspektívájukból a kiállított anyagok kapcsán. A kiállítás szerkezetileg úgy áll össze, mint egy képekből és a hozzájuk kapcsolódó kommentárokból álló rendszerváltás-antológia, egy rendhagyó képes történelmi olvasókönyv, amelyben ezek az emblematikus művek és szubjektív értelmezéseik parallel olvashatók. Az egymás mellett bemutatott történetek az egyetlen nagy történelmi elbeszéléssel szemben a párhuzamos változatok, az egyéni elbeszélések fontosságát hangsúlyozzák, összhangban a történetírás posztmodern megközelítésével.” (Mucsi Emese kurátor)