Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Jelentkezés digitális- és nagyformátumú filmes Fotósuli-ra (aktualizálva)

2006, January 4 @ 19:30 - 2006, February 6 @ 01:00 CET

Free

Teljesen kezdő, illetve a fotózás alapjaiban már jártas leendő hallgatók részére.

Teljesen kezdő, illetve a fotózás alapjaiban már jártas leendő hallgatók részére.

Fotóiskolánk filozófiája, hogy magasfokú szakmai hozzáértéssel, a rendelkezésre álló legjobb tanítási módszerek és technikai eszközök, megoldások alkalmazásával, gyakorlatias formában megtanítsuk leendő hallgatóinkat a fotózás technikájára.
További fontos szempont a szemléletesség, illetve az, hogy közben a tanulók minél inkább kedvüket leljék a fotózásban.
A tanfolyam legnagyobb része a digitális fotózás szakmai fogásait ismerteti, egy része pedig kifejezetten a közép- és nagyformátumú filmes fotózás praktikáit, trükkjeit tárgyalja.
A fotósulira teljesen kezdő, illetve a fotózás alapjaiban már jártas leendő hallgatók jelentkezését várjuk.

Oktatók, előadók:

Török György, fotográfus

Szalontai Ábel, fotóművész, az Iparművészeti Egyetem tanára

Gárdi Balázs, fotóriporter, a World Press Photo nemzetközi fotóverseny első helyezettje

Kisbenedek Attila, Az AFP Hírügynökség fotóriportere

Jakab Zsolt, az Adobe cég által minősített szakértő

Helyszín:

Újpesti Gyermek és Ifjúsági Ház
1043 Bp. István út 17-19.

Összesen:
kb. 45 óra elmélet (13 alkalom)
kb. 55 óra gyakorlat külső helyszíneken (12 alkalom)

Minden óra után konzultációs lehetőség az oktatókkal az egyéni kérdések megválaszolására

Első foglalkozás: 2006. február 6., hétfő 18:30
Foglalkozások: elméleti órák hétfőnként 18:30-tól, gyakorlatok hétvégenként egyéni feliratkozás alapján

Részvételi díj: 120.000,-Ft (bruttó)

A tanfolyam elvégzéséhez nem feltétlenül szükséges saját fotós felszerelés, igény esetén a résztevőknek – külön térítés nélkül – a foglalkozások idejére tudunk biztosítani digitális és filmes fényképezőgépet. Lehetőség van professzionális fotóberendezések (fényképezők, objektívek, stb) kipróbálására is a tanfolyam foglalkozásain.

A résztvevők a tanfolyam elvégzéséről oklevelet kapnak.

A legsikeresebb tanfolyam hallgatóknak fotókiállítási lehetőséget biztosítunk

Több neves fotóeszköz-gyártó cég képviseletével kapcsolatban állunk, a tanfolyam hallgatóinak lehetőségük van kedvezményes termékvásárlásra digitális és filmes fényképezőgépekből, objektívekből, állványokból és sokféle egyéb fotós kiegészítőkből.
Fotóiskolának hallgatóinak továbbá lehetősége van számos külföldi és hazai fotósszakkönyvet, illetve folyóiratot is -térítésmentesen- kölcsönözni az iskolától.

Az oktatás során a most következőkben leírt témáknál sokkal nagyobb és részletesebb a tananyag, ez csak egy rövid felsorolás tájékoztató jelleggel, a teljesség igénye nélkül:

Az elméleti oktatás főbb témái:

1. Színtan, színkeverés, pszichés színtan, színkompozíció, színhőmérséklet
2. Formakompozíció, fotóterületek
3. Fényképezőgép felépítése (digi/analóg), Rekesz és záridő
4. Fényérzékenység, CCD-k, filmek fajtái, objektívek
5. Fénymérés, filmkidolgozás
6. Tárgyfotó és kellékei
7. Modellfotó és kellékei
8. Táj- és makrofotó, és ezek kellékei
9. Riport-, dokumentációs fotó és kellékei
10. Szkennerek, képfeldolgozás, nyomtatók, levilágítók, nyomdai előkészítés
11. Sport- és akciófotó, hírügynökségi fotó, portrériport
12. Árképzés, szerződések, modell-lapok, szerzői és egyéb jogok
13. Riportfotózás különleges és rendkívüli helyzetekben, szélsőséges körülmények között

A gyakorlati órák főbb témái:

1. fényképezőgép felépítése, használata (géptartás, állványok, tartozékok, stb.)
2. fénymérés és beállítások, objektívek
3. Világítástechnika, beltéri műterem, tárgyfotó
4. Kültéri fények (derítőlappal)
5. Világítástechnika: fények típusai, fényforrások típusai
6. Tárgyfotó, épületfotó és perspektívakorrekció
7. Kültéri modellfotó, portré, divat
8. Photoshop – nyomdai előkészítés, színkorrekció, digitális retus, webes előkészítés
9. Photoshop II. – kiállítási képek és portfólió készítése, webdesign
10. Képértékelési gyakorlat
11. Műtermi modellfotó, divatfotó, portré
12. Műszaki fotózás, épületfotó, táj, makrofotó

További információ és jelentkezés:
Csikszenthy Csaba
Telefon: 06-20-390-1560
e-mail: cs.csaba@interware.hu


Fenyvesi Edit: Fotográfiai képzések XI.

Rendhagyó, és a fotózás rejtelmeibe alaposan belemélyülő témaköröket egyaránt érint a Török György fotográfus által vezetett digitális és nagyformátumú filmes fotósuli Újpesten, amely két éve segít belemerülni a fotózás titkaiba. (www.fotosuli.hu Tel.: 20/390-1560.) Az elméleti és gyakorlati oktatás filozófiája egyaránt a magas fokú szakmai hozzáértésre, a legjobbnak ítélt tanítási módszerekre és technikai eszközökre helyezi a hangsúlyt.

  • Kiket várnak ide?
  • Teljesen kezdőket és haladókat egyaránt, hiszen több tanfolyamot indítunk egyszerre, és több szinten tanítunk – mesél a két éve működő fotós iskoláról Török György. – Van, aki azért jön tanulni hozzánk, hogy egy újfajta életet alapozzon meg, és van, aki magas hobbi szinten érdeklődik a fotózás iránt.
  • Mutassa be az itt folyó oktatást, a lehetőségeket!
  • Úgy gondolom, hogy a fotográfia terén több helyen is “lyuk” van. Többek között ezeket a kimaradt technikai lépcsőket szeretnénk pótolni, hogy végül minden a helyére kerüljön az elméletben és a gyakorlatban egyaránt. Fontosnak tartjuk szem előtt tartani, hogy a hallgatók minél inkább kedvüket leljék a fotózásban. Ezért a szemléletességet előtérbe helyezve, változatos technikákkal és megoldásokkal ismertetjük meg a hozzánk jelentkezőket, hogy tisztában legyenek azzal, mi az, amit szeretnének a kész fotón viszontlátni, és ehhez mit kell tenni. A tanfolyam legnagyobb része a digitális fotózás szakmai fogásait ismerteti, egy része pedig kizárólag a közép- és nagyformátumú filmes fotózás trükkjeit tárgyalja. Ahhoz, hogy valaki sikeresen elvégezze ezt a tanfolyamot, nem szükséges saját felszerelés, nálunk lehetőség van – külön térítés nélkül – digitális és filmes fényképezőgépet igényelni. A foglalkozásokon professzionális fotóberendezésekkel is megismerkedhetnek, sőt, ki is próbálhatják őket.
  • Milyen tantárgyak vannak?
  • Az elméleti oktatás főbb témái közé tartozik a színtan, formakompozíció, fotóterületek, a fényképezőgép felépítése, fényérzékenység és filmek fajtái, objektívek, fénymérés, filmkidolgozás, tárgy-, modell-, táj- és makrofotó, riport- és dokumentációs fotó, valamint ezek kellékei. Idesorolom még a szkennerekkel, nyomtatókkal, levilágítókkal való alaposabb ismerkedést, illetve a képfeldolgozás és nyomdai előkészítés menetét. Nagyon fontos a Photoshop használatának ismerete, valamint az árképzések, szerződések, modell-lapok, szerzői és egyéb jogok terén való jártasság.

A gyakorlati órák anyagai szintén széles témakört ölelnek fel. A fényképezőgép felépítése és használata alapvető tudnivaló, csakúgy, mint a fénymérés és a helyes expozíció, a világítástechnika, kültéri fények, a fények és fényforrások típusai. Sort kerítünk továbbá a tárgy-, épület-, portré-, divat- és modellfotózás alapos áttanulmányozására, a perspektívakorrekció lehetőségeire. Készítünk portfóliót, foglalkozunk a kiállítási képekkel, színkorrekcióval, mobil képtovábbítással, műszaki, tudományos és tájfotózással is. A képértékelési gyakorlat hozzáértő rálátást biztosít a hallgatóknak. Igen széles körű tehát mind az elméleti, mind a gyakorlati oktatás témája, de az említett felsorolás inkább csak tájékoztató jellegű.

– Mennyi a tandíj?

Az alapkurzus fél éves, ebből 12 alkalom az elmélet, ugyanennyi a gyakorlat, ami heti 2×4 órára oszlik átlagban. A tandíj 120 ezer forint + áfa.

  • Meddig lehet jelentkezni?
  • Az első foglalkozásra 2006. február 6-án kerül sor, 18.30-kor. Tehát az ezt megelőző hetekben, napokban még várjuk a jelentkezőket.
  • Mi a végzettség szintje?
  • A résztvevők oklevelet kapnak a tanfolyam elvégzéséről.
  • Mi áll rendelkezésre az alapos elmélyüléshez?
  • A felszerelések biztosítása mellett lehetőségük van a hallgatóknak hazai és külföldi fotós szakkönyveket és folyóiratokat is áttanulmányozni, térítésmentesen kölcsönözni az iskolától.

A haladók csoportjában gyakoriak a kétnapos foglalkozások. Ilyenkor különböző szép tájakra és különleges helyszínekre látogatunk el, mint például modellfotó a Kiskunsági Nemzeti Park, vagy a keszthelyi Festetics-kastély, de említeni lehet a pápai Kékfestő Múzeumot.

Eme festői helyszíneken a kiszállásos modellfotózás logisztikájával éppúgy megismerkednek a hallgatók, mint a csapatmunka, a fotózás, a smink és a hajszobrászat rejtelmeivel.

Details

Start:
2006, January 4 @ 19:30 CET
End:
2006, February 6 @ 01:00 CET
Cost:
Free
Event Category:
Event Tags:
, ,
Website:
http://www.fotosuli.hu