Kínai és magyar fotóművészek Kanszu és Senhszi tartományokban készített felvételeiből nyílt kiállítás A Selyemút tükrében – Második utazás címmel a budapesti Kolta Galériában.
Néhány hónapja nyílt meg a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum Sanghay – Shanghai című tárlata, tavaly nyáron pedig Pécsen volt látható kiállítás A Selyemút tükrében címmel – hívta fel a figyelmet a kínai kultúra iránti egyre növekvő érdeklődésre a budapesti tárlat megnyitóján Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár. Mint kiemelte: ez a jelenség is azt igazolja, hogy a kelet kultúrája, tájai, emberei, művészete olyan témákat jelentenek a magyarok számára, amelyek iránt nem szűnik meg a figyelem.
Érdekes megfigyelni, hogyan hat a kortárs fotóművészetre a távolinak tűnő kultúrák találkozása és azok kölcsönhatása – fogalmazott az államtitkár, hozzátéve: a hétfőn megnyílt kiállítás egyfajta hídépítés, amely a bemutatott tartományok személyes felfedezésére hívja a látogatókat.
Vang Cseng, a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövetségének kulturális attaséja elmondta, hogy a kínai-magyar fotográfiai tárlatsorozat második részének megnyitója a kínai kultúra legfontosabb ünnepéhez, a közelgő holdújévhez is kapcsolódik.
A kínai és magyar fotóművészek különböző szemszögből készített képei segítenek abban, hogy a magyar közönség mélyebben megismerje Kínát – mondta el Vang Cseng. A Semmelweis utcai galériában Li Ge, Hszü Hszün, Tong Fang, Van Küan, valamint Á. Tóth József, Benkő Imre, Somogyi Márk, Szamódy Zsolt Olaf és Vej Hsziang képei láthatók március 14-ig. (MTI)