Mi ez az oldal? A Fotoklikken olvasható megannyi szöveges tartalom (több mint 20,000 poszt) címkézésre került, kézzel, nagy munkával (több mint 2200 címkénél tartunk) felcímkéztük az embereket, szervezeteket, eseménysorozatok egy részét, amit a rendszer automatikusan kibővít az archívum szövegeiből. Az oldalon az alábbi címkéhez kapcsolt tartalmakat láthatjuk, vegyesen megjelenítve. Ezeket az információkat, tematikus csoportosításban, kiegészítve eseményekkel az életút oldalakon van lehetőségünk megjeleníteni, egyedileg szerkesztve.
Steiner GáborS
Hazai tájakon Bosnyák László és Kara József fotókiállítása
Terek / Emberek – Steiner Gábor fotóriporter kiállítása
Steiner Gábor fotói Kézdy Luca hegedűművészről
Steiner Gábor: Egy telezoommal a mókustól a repülőgépig: Canon EF 100-400 mm f/4.5-5.6 L IS II USM
Steiner Gábor: JAZZ
Photoexpo 2013: ThinkTank termékek Magyarországon
ThinkTank Airport Security™ V2.0 minden helyzetre
Steiner Gábor: Tárgyak fényképezése
A csendélet a portré és tájképek mellett már a festészetnek is kedvenc műfaja volt, hiszen az ízlésesen csoportosított tárgyak megörökítése sok tekintetben több lehetőséget adott a művésznek, mint más műfajok. Nincs ez másképp a fotó esetében sem, sőt, a csendélet tárgyfotózásként kiteljesedve mindennapi életünk részévé vált. Elég egy katalógust fellapoznunk.
Mit rejt a ThinkTank Retrospective™ 10 oldaltáska?
Aki nem csupán hébe-hóba veszi kézbe fényképezőgépét, vagy a gépváz-objektív kombónál több felszerelést visz fotós útjaira, tudja, a táskaválasztás egyáltalán nem mellékes, sem a kényelem, sem a munkavégzés szempontjából. A kínálat nagy, de a minőség sokszor hagy kívánnivalót, így a fotósoknak jó hír, hogy megérkezett a ThinkTANK, amely profi fotós táskáival minden helyzetre kínál megoldást.
Steiner Gábor: Hogy minden kéznél legyen!
Itt a nyár, a hosszabb szabadságok, utazások ideje, ami a legtöbb fotós számára a fényképzés főszezonja is. De hogyan is állítsuk össze fotós úti csomagunkat, hogy ne jöjjünk zavarba, egy-egy váratlanabb helyzet esetén, de cipelésében sem kelljen megszakadnunk?
Steiner Gábor: Géphez a kabátot
Kevés szakmához kell annyi apróságot magunkkal hurcolnunk, mint a fényképezéshez. Az akkumulátoroktól, a közgyűrűkön át, a laptopig sok minden található egy fotós táskájában, még akkor is, ha csupán rövidebb útra indul. Munka közben azonban nehéz mindent a kezünk ügyében tartanunk, ilyenkor jön jól a rengeteg zseb, ami egy fotós mellényen vagy kabáton található.
Steiner Gábor: A tisztaság fél egészség
Fotós eszközeinek tisztítása, karbantartása nem csupán azért fontos, mert ez előfeltétele annak, hogy biztonságosan tudjuk munkánkat végezni. Egy ápolt, karbantartott eszközt alkalomadtán könnyebb eladni is, az pedig egyéni igényességünket tükrözi, ha munkaeszközeink jó karban vannak, hiszen a ruházatunkra is ügyelünk, hogy az ne legyen piszkos és szakadt.
Steiner Gábor: Fénytelenkép
Bár a jó fotó legfőbb feltételeként szinte mindenki első helyen említi a fényt, mégis a fényképezés talán legizgalmasabb területe, amikor e fontos feltétel hiányában kell kiváló minőségű felvételeket készítenünk. Sőt, a szegényes fényviszonyok közötti fotózás kínál olyan lehetőségeket is számunkra, amit nappal nem használhatnánk ki.
Steiner Gábor: Újratöltve – Hasznos holmik II.
Steiner Gábor: Derítőlapok és használatuk
Hasznos holmik 1 – Nem minden a jó fényképezőgép
Steiner Gábor: A jó fotóstáska csak vágyálom?
E sorok szerzője számos fotós táskát kipróbált már, vállon, háton, övön, mellkason: Olcsóbbat, drágábbat, de nem igazán sikerült olyan eszközt találni, ami maximálisan megfelelne az elvárásoknak. A fotós táskát sokan csak valamiféle kiegészítőnek tekintik, és ennek megfelelően nem is fektetnek hangsúlyt a megfelelő kiválasztására. Ez az állítás legtöbbször csak addig marad igaz, amíg egyszer nem kell hajnaltól éjszakáig cipelni a felszerelést, és mindjárt kiderül, hogy a táska minősége szinte egyenértékű a kameráéval.
Steiner Gábor: Szórtat vagy direktet?
A fotózáshoz értők általában egyetértenek abban, hogy a szórt fény jótékony hatással van az elkészült kép plasztikusságára, míg a követlen megvilágítás túl erős kontrasztot, éles árnyékokat eredményezhet. A helyzet azonban ennél bonyolultabb, hiszen a kreativitásnak végeredményben semmi nem szab határt, és a hátrányt alkalomadtán előnyünkre is fordíthatjuk, ha a fény-játékkal izgalmat viszünk fényképünkbe.
Steiner Gábor: Obi van
Azt, hogy milyen objektívet választunk a felvétel elkészítéséhez, főképp az határozza meg, hogyan is szeretnénk megkomponálni képünket, mit akarunk a szemlélőnek elmondani vele. A képet tehát a téma meglátása után meg kell terveznünk, azaz a fejünkben már látnunk kell a kész fotót, mielőtt táskánkba nyúlnánk, hogy a megfelelő objektívet gépünkre rögzítsük.
Steiner Gábor: Profi forgatás digitális fényképezőgéppel
A professzionális filmkészítés alig néhány éve még drága mulatságnak számított, hiszen a felszerelés megvásárlása vagy bérlete milliós költségeket jelentett. A digitális fényképezőgépek szolgáltatásai között azonban megjelent a Full HD video felvételi lehetőség, ami forradalmasította a filmkészítést. A reklámfilmes Alex Nemetz és a klipjeit maga készítő Dred & Doris együttes is ezt az utat választotta, de a lehetőség ma már mindenki előtt nyitva áll.