szombat, december 4, 2021
Események betöltése

« Összes Események

  • Ez az esemény elmúlt.

Fotografowie węgierscy w B&B

2020, július 3 @ 18:00 - 19:00 CEST

Galeria Fotografii B&B zaprasza na wernisaż wystawy pt. Fotografia węgierska, w piątek, 3 lipca, o godz. 18.00. (ul. 1 Maja 12, Bielsko-Biała). w programie spotkanie z autorami z Węgier, którymi są: Gabor Arion Kudasz, Adam Urban i Tamas Urban.
1. GABOR ARION KUDASZ
Urodzony w 1978 roku.
Fotograf, profesor Moholy-Nagy University of Art and Design w Budapeszcie.
Prace Ariona charakteryzują się łączeniem elementów fotografii kreacyjnej i dokumentu. Wynika to z silnego przekonania, że motywacja artysty do mówienia prawdy legitymizuje jego działania a manipulacja jest niezbędna aby dotrzeć do prawdy zawartej w obrazie.
Jest zdobywcą wielu nagród i stypendiów. Między innymi nagrodą Balogh Rudolf Hungarian Republic w 2013, Robert Capa Grand Prize w 2015, stypendium Węgierskiej Akademii Nauk w 2018. Arion prowadzi warsztaty, organizuje wystawy i regularnie publikuje książki artystyczne w kolekcjonerskich edycjach.
Jest ojcem trójki dzieci.
Począwszy od 2000 roku Arion bada różne tematy związane z człowiekiem w przestrzeni. Fotografuje krajobrazy związane z przestrzenią miasta, kwestiami środowiskowymi i turyzmem. W 2010 roku po przeżyciu rodzinnej tragedii prace Ariona zaczęły ogniskować się wokół historii prywatnych i pracy pamięci. Od tego czasu zmieniło się jego podejście do fotografii dokumentalnej. Obecnie, w centrum jego praktyki artystycznej znajduje się relacja między człowiekiem a technologią. W swoich pracach bada motywacje jednostek do działań w ramach większych struktur społecznych .
http://www.arionkudasz.com/
2. ADAM URBÁN
Fotograf niezależny.
Pracował dla różnych agencji jako fotograf mody, reklamy i fotograf portretowy. Ostatnio pracuje nad seriami dokumentalnymi i fotoreportażowymi.
Wielokrotnie nagradzany m.in. w ramach Hungarian Press Photo w kilku kategoriach. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i w profesjonalnych publikacjach.
Jest członkiem Stowarzyszenia Fotografów Węgierskich i kolektywu artystycznego RANDOM.
W roku 2019 był gościem FotoArtFestivalu.
http://adamurban.photography/
3. TAMÁS URBÁN
Urodzony w 1945 roku. Studiował w Szkole dziennikarskiej w MÚOSZ (Krajowe Stowarzyszenie Węgierskich Dziennikarzy).
W roku 1976 był jednym z założycieli Studia Młodych Fotografów. Od 1990 pracował dla magazynu Stern w Hamburgu.
Przez około dwadzieścia lat żył i pracował wśród młodzieży, co dało mu możliwość poznania problemów młodego pokolenia, które nigdy do tej pory nie były pokazane w mediach. Był jednym z niewielu, którzy potrafili pokazać negatywne aspekty reżimu i społeczeństwa, nawet w czasach socjalizmu. W tym okresie stworzył cykl zdjęć poświęcony aborcji, więzieniom i poprawczakom dla młodzieży, scenom zabójstw i wypadków, ratownikom, prostytutkom i ogólnie wszystkim tym, którzy żyją na peryferiach społeczeństwa.
W roku 2019 był gościem FotoArtFestivalu.
http://adamurban.photography/
Wystawa jest częścią projektu “Współistnienie – polsko-węgierskie spotkania fotograficzne i jest współfinansowana ze środków Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
https://www.facebook.com/events/2972470586194455/

Részletek

Dátum:
2020, július 3
Időpont:
18:00 - 19:00 CEST
Esemény kategória:
Esemény címkék:
, , , ,
https://www.facebook.com/events/2972470586194455/

Szervező

Galeria Fotografii B&B
E-mail:
noreply@facebookmail.com