- This event has passed.
Egy másik világ képei – Antal László Thaiföld – Kambodzsa fotókiállítása
2006, August 22 @ 17:00 - 2006, September 15 @ 18:00 UTC+0
FreeHelyszín: Tranzit Art Café
Budapest, XI. kerületi Bukarest utca és Ulászló utca sarka
A kiállítást megnyitja: őexc. Tawatchai Piyarat Thaiföld magyarországi nagykövete
Helyszín: Tranzit Art Café
Budapest, XI. kerületi Bukarest utca és Ulászló utca sarka
A kiállítást megnyitja: őexc. Tawatchai Piyarat Thaiföld magyarországi nagykövete
Nem véletlen szokták Thaiföldet a mosoly országaként is emlegetni. A színes, illatos virágokkal és egzotikus gyümölcsökkel teli trópusi paradicsom, a mélyen gyökeredző vallásosság, s a magyar ember számára szinte ismeretlen nyugalom rengeteg turistát – köztük számos magyart – csal a térségbe és varázsol el egy egész életre.
Antal László fotóművésznek 2005. novemberében teljesült egy régi álma; csodálatos két és fél hetet tölthetett el Thaiföld és Kambodzsa vendégszerető emberei között. Részesült Bangkok mindennapi nyüzsgéséből, a Királyi Palota fenségességéből, a fekvő Buddha nagyságából, a Hajnal Temploma nyugalmából, az úszó piac varázsából, és a Tigris Templom izgalmából. Átérezte Angkor szépségét, egy régen letűnt hatalom auráját, a mindennapi emberek életét. Ez az idő kevés volt az elmélyüléshez, de elég ahhoz, hogy megérintse egy másik világ, egy másik kultúra.
Lászlót pedig mindig is érdekelték a különböző kifejezési eszközök, az önmegvalósítás lehetőségei – például a zene, a rajz, és a költészet. Nem sokkal nagy utazása előtt, 2005. januárjában érintette meg a képalkotás öröme, így rengeteg gyönyörű felvételt készített Thaiföldön és Kambodzsában. (Egy kis Panasonic FZ10-el kezdte – nagyon jó szolgálatot tett, de sajnos hamar ráébredt a korlátaira. Következett a Canon EOS 20D – igen jó gép, de még ennél is többre vágyott. Rájött, hogy az igazi szabadság számára a kisfilmes gépnek megfelelő képméret, azaz a Canon EOS 5D. Jelenleg is egy ilyen gépet “koptat”.)
Nagyszerű képei most először kerülnek kiállításra, abban a reményben, hogy talán sikerül általuk átadni valamit a megélt élményekből, bemutatni azt, ahogy a művész látja az embereket, a gyermekeket, a világot.