Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

MEGTELT / A kortárs képzőművészet és a botrány | KÉPMUTATÓ – Kortársról kortársaknak

March 20 @ 18:00 - 21:00 CET

Hogyan nézzünk képeket? Hogy értelmezzünk kortárs alkotásokat? Lehet rosszul nézni egy képet? Egyáltalán mitől kortárs a kortárs? Ezekre és ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ neves szakemberekkel, művészettörténészekkel, kurátorokkal és esztétákkal.

Ez alkalommal Mélyi József művészettörténész előadásában a kortárs művészet egyik legprovokatívabb és legmeghatározóbb aspektusával foglalkozunk: a botránnyal. Mi számíthat botrányosnak a művészet világában? Hol húzódnak a határok a botrány erkölcsi, politikai és művészettörténeti vonatkozásában? Az előadás során ezeket a kérdéseket járjuk körbe, miközben a művészet és a társadalom viszonyát vizsgáljuk a legemblematikusabb művek és művészi döntések tükrében.

A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Regisztrálni az alábbi linken lehetséges:

https://maraikult.hu/esemeny/a-kortars-kepzomuveszet-es-a-botrany-kepmutato-kortarsrol-kortarsaknak/

Időpont: március 20. csütörtök 18:00

Helyszín: Tér-Kép Galéria (1016 Budapest, Krisztina körút 83-85.)

Rendezvényünkön kép- és hangfelvétel készülhet, melyet weboldalunkon és közösségi média felületeinken is felhasználhatunk!

https://www.facebook.com/events/9236975843036073/

Details

Date:
March 20
Time:
18:00 - 21:00 CET
Event Categories:
,
Website:
https://www.facebook.com/events/9236975843036073/

Organizer

Tér-Kép Galéria
Email
noreply@facebookmail.com

Venue

Krisztina körút 83-85., Budapest, Hungary, 1016
Krisztina körút
Budapest, 1016 Hungary
+ Google Map